Maurizio Sarri: Nuk e meritoja këtë largim
Pëlqej
Pas shkarkimit të menjëhershëm të trajnerit të Napolit, Maurizio Sarri ka ardhur edhe reagimi i tij teksa ka pohuar se ndihej tepër i zhgenjyer për largimin e tij në këtë mënyrë.

Sarri gjithashtu ka pohuar se lajmin për largimn e tij e ka marrë vesh nga rrejtet sociale teksa shihte të flitej për zëvendësimin e tij nga Carlo Ancelotti.

"Nuk e meritoja të ndahesha në këtë mënyrë me Napolin. Kam bërë punë të mirë në 3 vite. Largimi në këtë mënyrë i hedh poshtë të gjitha”, u shpreh Mauricio Sari.

Tashmë Sarri është pa skuadër dhe mediat italiane e çojnë të Çelsi në Londër por ekip i mundshëm është edhe Zeniti ku tashmë është pa trajner pas largimit të Mançini për tek Kombëtarja Italiane. /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2018, ora 15:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori