Mavraj debuton me Hamburgun: Fanellë e rëndë
Pëlqej
Mërgim Mavraj mbrëmë ka debutuar me skuadrën e Hamburgut. Mbrojtësi shqiptar ka qenë në fushë në ndeshjen miqësore që ekipi gjerman zhvilloi me Al Nasr.
]
Mavraj tregoi një formë mjaft të mirë edhe te skuadra e re, duke lënë të kuptohet se investimi për të ka qenë i goditur. Vetë lojtari i Kombëtares kuqezi pas ndeshjes u shpreh:

“Është një fanellë e rëndë. Hamburgu është klub i madh. Më vjen mirë që bëmë një paraqitje pozitive, pasi çdo ndeshje është e vlefshme. Gjithsesi, mendoj që kemi ende disa gjëra për të përmirësuar dhe na duhet të punojmë që të eliminojmë çdo defekt”
Shtuar më 12/01/2017, ora 09:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori