Mavraj ndihmon fëmijët jetimë nga Etiopia
Pëlqej
​Mbrojtësi i Hamburgut dhe Kombëtares kuqezi, Mërgim Mavraj është gjithmonë i ndjeshëm jo vetëm në fushën e futbollit, por edhe jashtë saj

Lojtari 31-vjeçar është i angazhuar në programin më të madh mysliman të ndihmave “Islamic Relief”.

Ai mbështet projektin “Ushqimi për jetimët”, duke ndihmuar fëmijët jetimë nga Etiopia.

“Jam i angazhuar për të ndihmuar fëmijët jetimë. Mua më kanë ndihmuar në jetë dhe tani dua të ndihmoj të tjerët. Të jesh në gjendje të japësh diçka, ndihesh jashtëzakonisht i lumtur”, ka thënë Mavraj. /albeu.com/
Shtuar më 07/12/2017, ora 23:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori