Mazzola: Gasperini njeriu i duhur për Interin
Legjenda e Interit, Sandro Mazzola ka thënë se trajneri i ri i Zikaltër, Gian Piero Gasperini është njeri ideal për të drejtuar këtë skuadër.Gasperini u zyrtarizua dje nga Moratti si trajneri i ri i Interit.

"Gasperini ishte një zgjedhje e shkëlqyer dhe është një trajner i shkëlqyer. Ai është shumë i mirë me një personalitet të shkëlqyer dhe nuk ka fare frikë të drejtojë Interin".

Pas disa ditëve pa trajner, Interi dje edhe zyrtarisht ka konfirmuar transferimin e Gasperinit i cili do të drejtojë skuadrën zikaltër në sezonin e ri.Gasperini zuri vendin e Leonardos i cili u largua për tek PSG si drejtori sportiv. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2011, ora 10:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori