Mbappe barazon Ronaldo Fenomenin (VIDEO)
Kylina Mbappe shënoi kurdër United golin e 14 në Champions , shkruan Albeu.com

Francezi është duke ecur me hapa galopant duke projektuar një të ardhme të ndritur. Vetëm 19 vjeç ai shenoi gol në finalen Betorërit Russi 2018 duke fituar dhe çmimin si lojtari i ri më i mirë i kampionatit, gjithashtu ai fitoi edhe çmimin Kopa Trophy që u dha për heR të parë për lojtarin e ri më të mirë në botë.

Mbrëmë ai barazoi Ronalo Nazairo Da Lima me 14 gola të shënuarchampions në moshën 20 vjeçare. Mbappe i ka shënuar 14 gola në vëtëm 24 ndeshje ndërsa Fenomeni i shënoi në 40 ndeshje. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2019, ora 14:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori