Mbappe bëri super ndeshje ndaj Barcelonës, PSG lëviz menjëherë
Kylian Mbappe pati një performancë të jashtëzakonshme ndaj Barcelonës, duke shënuar një hat trick dhe mori gjithë vëmendjen e gazetave më të mëdha të botës.

Ai megjithatë, ka një kontratë te klubi parisien që do ta mbajë atë në klub deri në vitin 2022.

Megjithatë, Le Parisien ka raportuar gjatë ditës së sotme dhe PSG ka vendosur një çmim për Mbappen dhe ai kap shifrën 200 milion euro.

Një nga klubet që ka shfaqur më së shumti interesim për të siguruar shërbimet e 22 vjeçarit është Real Madrid.

Liverpool gjithashtu ka qenë e interesuar për Mbappen që nga fillimi i edicionit të ri, pasi Jurgen Klopp e pëlqen shumë arti.
Shtuar më 18/02/2021, ora 13:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori