Mbappe mbrëmë theu një rekord që vështirë se do të thyehet gjatë viteve të ardhshme
Pëlqej
Francezët nuk janë kursyer kundër Celtic duke fituar 5-0 ndeshjen e parë të Grupit B. Suksesi ka ardhur falë treshes Cavani, Neyma dhe Mbappe.

Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka vendosur një rekord të ri në kompeticionin europian më të rëndësishëm për klube, një rekord që ka pak mundësi të thyhet në vitet e ardhshme.

Mbappe me golin e realizuar është bërë adoleshenti i parë në historinë e Champions League që ka shënuar dy gola në këtë kompeticion me dy skuadra të ndryshme. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2017, ora 10:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori