Mbappe: Unë do të qëndroj të PSG
Ylli francez i PSG është lojtari preferohet nga të gjitha skuadrat më të mëdha në Europë edhe pse PSG e bleu për një shifër rekord shume ekipe janë gati ta thyejnë këtë rekord për djaloshin 20 vjeçar.

Skuadra e cila dëshiron më së tepërmi shërbimet e tij është Reali i Madridit. Presidenti Perez ka treguar së është i gatshëm të paguaj plot 300 mln euro për Mbappe. Reali po mendon për një rinovim te skuadrës e cila tregoi se kanevojë për freski në skuadër.

Por vet sulmuesi ka folur për mediat franceze dhe ka deklaruar se ai do të qëndrojë te PSG dhe se beson te projekti i kësaj skuadre.
Eleminimi në champions nuk i lëkund aspak pritshmëritë e lojtarit i cili për momentin udhëheq listën e golashënuesve në Ligue 1 me 24 golaa. /albeu.com/
Shtuar më 10/03/2019, ora 18:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori