Mbappe vazhdon të mbetet prioritet për Realin
Kylian Mbape është shënjestra e parë për Realin, i cili këtë sezon gjithashtu kuptoi se pa një lojtar fenomenal që garanton dhjetëra gola në sezon dhe ndryshim në klasë.

Mediat raportojnë se Real nuk mund të bëjë pa një pasardhës të denjë të Christiano Ronaldo.

Mosgjetja e një pasardhësi të denjë për një nga dy futbollistët më të mirë në botë reflektohet në rezultatet e Real-pas-Ronaldos dhe kjo është arsyeja pse Mbappe konsiderohet si një lojtar që thjesht duhet të sillet në verë, shkruan gazeta madrilene As dhe zbulon strategjinë revolucionare të Realit për mbledhjen e parave për të sjellë Mbappe.

PSG pagoi 180 milionë euro për blerjen e lojtarit dhe tash do të ishte e gatshme ta shiste për 250 milionë në mënyrë që të bëjë më të vështirë ikjen e lojtarëve.
Shtuar më 28/10/2019, ora 21:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori