Mbas tetë javëve Borussia e Dortmundit ka marrë fitoren e parë

Pëlqej
Skuadra e Borussia Dortmund ka marrë fitoren e parë pas tetë ndeshjeve në Bundesligë, duke mposhtur në transfertë Mainzin me rezultatin 0-2

Borussia Dortmund ka fituar që në debutimin e trajnerit të ri Peter Stoger.

Në shtatë ndeshjet e fundit Dortmund kishte pësuar katër humbje dhe tre barazime.

Golat në fitoren e Dortmundit i shënuan qendërmbrojtësi grek, Sokratis në minutën e 55'-të dhe Kagawa në minutën e 89'-të.

Pas kësaj fitoreje Dortmund ngritët në vendin e katërt më 25 pikë, 10 më pak se sa Bayern Munich në vendin e parë, por që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /albeu.com/
Shtuar më 12/12/2017, ora 22:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori