Mbërrin në Argjetinë trupi i Emiliano Sala
Trupi i ish- futbollistit argjentinas Emiliano Sala, i cili vdiq në një aksident ajror më 21 janar. Trupi i tij mbërriti sot në Buenos Aires ku ai do të transportohet në vendin e tij të lindjes në Progreso, shkruan Albeu.com

Ceremonia është caktuar për të shtunën e ardhshme në Progreso, ku priten të vijnë familjarët, miqtë, dhe përfaqësues të klubeve të Nantes dhe Cardiff.

Ndërkohë Emiliano Sala humbi jetën në 21 janar teksa avioni së bashku me pilotin u rrëzuan në det.

Trupi i ish-futbollistit të Cardiffit u gjet pak ditë më parë ndersa tripi i pilotit ende nuk ështyë gjetur. /albeu.com/

Shtuar më 15/02/2019, ora 14:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori