Mbledhja e bërë në Minsk, Superiorja mund të shtyhet nga Kombëtaret dhe Qeveria
Superiorja mund të mos fillojë në shtator me datat e përcaktuaraherët, por të ketë një shtyrje të saj.

Ky është raportimi i “Top Channel” bazuar në një mbledhje të zhvilluar në Minsk mes presidentëve të Superligës, aty ku ka qenë i pranishëm edhe kreu i FSHF-së, Armand Duka.

Sipas asaj që përflitet Superiorja mund të nis në fillim të tetorit, duke pasur një ndryshim të datave të përcaktuara.

Arsyeja e një vendimi të tillë vjen edhe nga ngjeshja e kalendarit me Kombëtaret, por njëkohësisht edhe reagimin e bërë më herët ku është kërkuar Qeverisë rishikimi i kërkesë për ligjin e sportit.
Shtuar më 03/09/2020, ora 17:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori