Mbrojtësi i Liverpool bën një gjest emocional
Dejan Lovren i Liverpulit ka ndarë një postim emocional në mediat sociale të një ndërveprimi lartësues me një tifoz të ri kroat.

Lovren shkroi një postim të gjatë që shoqëroi dy imazhe të një nëne dhe të birit të saj të ri që takoi fituesin e Ligës së Kampionëve.

"Pas ndeshjes në Osijek i dhashë fanellën time një gruaje që është nëna krenare e djalit të mrekullueshëm në këtë foto".

"Pasi kam dalë dhe shkova në autobus, më afruan dhe më thanë se një zonjë po më kërkonte të më falënderonte për triko.

"Ata i lanë dhe gruaja më falënderoi dhe pashë lumturinë në sytë e saj.

"Në një moment u ktheva drejt një njeriu të vogël dhe ai fillon të qajë papritmas, unë e pyes atë se çfarë nuk shkon, e pyes përsëri, ç’është e gabuar, përse po qan?" Ai përgjigjet mua, "qaj, sepse jam i lumtur".

"Kur më tha që ndjeva trishtim dhe gëzim në të njëjtën kohë, sepse për disa njerëz gjëra të vogla do të thotë aq shumë sa rrjedhja e lotëve.

"Kam privilegjin dhe nderin e jashtëzakonshëm që unë mund t’i bëj njerëzit e tjerë të lumtur, sepse kur ata janë të lumtur dhe kur shoh një buzëqeshje në fytyrë, atëherë unë jam një njeri i lumtur".
Shtuar më 11/06/2019, ora 17:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori