Mbrojtësi i Manchester City-t rinovon kontratën
Eliaquim Mangala ka rinovuar për një tjetër sezon, deri më 30 qershor të vitit 2020, kontratën me Manchester City. Lajmi u njoftua nga vetë klubi anglez përmes rrjeteve sociale.

Mangala dy vitet e fundit i ka kaluar në huazim tek Valencia dhe Evertoni, megjithatë klubi ka ende besim tek lojtari duke i rinovuar kontratën.

Francezi iu bashkua Manchester City-t nga Porto në vitin 2014 por deri më tani ka qënë zgjedhje e dytë për klubin, duke luajtur vetem 57 ndeshje.
Shtuar më 03/03/2019, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori