Mbrojtësi i Salzburg refuzon Shqipërinë dhe Kosovën, bashkohet me Austrinë
Mbrojtësi i Salzburgut, Albert Vallçi është ftuar nga kombëtarja e Austrisë për dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese kundër Sllovenisë dhe Maqedonisë Veriore.

23 vjeçari ka zgjedhur përfundimisht të refuzoj Kosovën dhe Shqipërinë, edhe pse dy kombëtaret shqiptare ishin shumë të interesuara për të.

Madje trajneri i Kosovës, Bernard Challandes e kishte vëzhguar nga afër Vallçin në një ndeshje të Bundesligës austriake.
Shtuar më 28/05/2019, ora 20:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori