Mbrojtësi tregon gjithçka pas debutimit ndaj Shqipërisë: "Nëna më tha pse nuk më the që do luaje"
Pëlqej
Alvaro Odriozola debutoi me kombëtaren e Spanjës në ndeshjen me Shqipërinë, por nuk e kishte menduar kurrë që i erdhi dita par të luajtur. Diçka të tillë e tregon në një deklaratë për gazetën “Marca” kur thotë se prindërit nuk i kishte ftuar në stadium që ta shikonin djalin e tyre duke luajtur. Ai nuk e dinte që do të luante dhe ata s’ishin përgatitur për të marrë biletë.

“Nuk e kisha menduar kurrë që do të luaja në atë ndeshje. U surprizova shumë kur trajneri më tha që do të isha titullar. U emocionova shumë dhe kisha shumë dëshirë të mos e zhgënjeja. E rëndësishme ishte që fituam. Pas ndeshjes mora shumë urime dhe vlerësime. Nëna ime më kishte shkruar: A nuk më the që s’do të luaje? Pse më gënjeve? Ajo nuk ishte në stadium, sepse nuk e dija që do të luaja”, tregon mbrojtësi i djathtë i Sociedadit, shkruan Albeu.com.

I pyetur pas interesimit e Realit, Odriozola thotë se ndihet i lumtur në skuadrën e tij, sepse tani ka rinovuar kontratën. “Ata më kanë vlerësuar dhe më rinovuan kontratën, kështu që duhet të vazhdoj të punoj. Interesimi i skuadrave të tjera më jep shumë vlerësim, por jam i kënaqur këtu”, përfundoi mbrojtësi spanjoll. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2017, ora 17:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori