Mbrojtësit e krahut më të mirë në botë, i pari është ... (FOTO)

Mbrojtësit e krahut në futbollin modern janë shumë të rëndësishëm. CIES Football Observatory ka publikuar renditjen e mbrojtësve të krahut më të mirë në botë për vitin që lam pas.

Në vendin e parë është ylli i Juventusit, Alex Sandro, i cili ka patur një rritje të jashtëzakonshme në vitin e fundit duke lënë në hije një mbrojtës si Evra, dhe padyshim duke justifikuar shifrën e 26 milionë eurove të paguar për të kur u ble nga Porto.

Milner i Liverpoolit zë vendin e dytë, ndërkohë që më pas vijnë Alaba dhe Fdelipe Luis./albeu.com/
Shtuar më 11/01/2017, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori