Mbyllet me sherr Leeds-Arsenal, Xhaka del kundër shokëve të tij (VIDEO)
Granit Xhaka i ka dalë në mbrojtje futbollistit shqiptar nga Maqedonia, Ezgjan Alioskit.

Leeds United dhe Arsenal luajtën baras 0-0 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e nëntë në Premier Ligë.

Pas ndeshjes Kieran Tierney dëshironte që t’i qëronte hesapet me Ezgjan Alioskin, por Granit Xhaka ishte aty pranë dhe i doli në mbrojtje futbollistit shqiptar, duke e kundërshtuar bashkëlojtarin e tij.

Ndryshe, Alioski ishte protagonist në këtë ndeshje pasi Pepe pas një incidenti me të u ndëshkua me karton të kuq.

Xhaka dhe Alioski shihet se kanë shoqëri të mira, pasi edhe në përfundimin e pjesës së parë u kapën nga kamerat duke folur.

Shtuar më 22/11/2020, ora 20:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori