Mbyllet në "paqe" derbi kryeqytetas
Është mbyllur derbi i parë në Kategorinë Superiore për këtë sezon.

Tirana mbetet sërish e pamposhtur ndaj rivalit të përjetshëm, teksa nuk ka pasur triumfues në “Air Albania”. Takimi ka përfunduar me shifrat 0-0, në një ndeshje ku dukej se askush nuk donte ta fitonte.

Pjesa e parë shënoi vetëm një rast të rrezikshëm nga Bardhi, ndërsa skuadrat më tepër kontrollonin lojën dhe nuk kërkonin të rrezikonin.

Fundi i pjesës së dytë solli më tepër intensivitet, megjithatë në fund askush nuk arriti të shënonte në këtë duel.
Shtuar më 04/12/2020, ora 19:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori