Mbyllja e basteve, Rama thotë se po e bën për të shpëtuar tifozët e Interit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama prej disa ditësh ka deklaruar se do të mbyllë njëherë e përgjithmonë bastet sportive.

Mbrëmë ai ka qenë i ftuar në emisionin “Zonë e lirë” në Tv Klan dhe aty duke folur për çështjen e basteve ai ngacmon disi tifozët e Interit teksa thotë:

“Dhe atyre tifozëve të Interit iu them që të vënë çfarë kanë për të vënë deri më 31 dhjetor. Më pas nuk kanë më çfarë të humbasin, do shpëtojnë edhe ata”. Ndërkohë nisma e qeverisë për mbylljen e lojërave të fatit dhe basteve sportive hyn në fuqi në 1 janar të vitin të ardhshëm.
Shtuar më 20/10/2018, ora 13:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori