McGregor i hap “luftë” rusit Khabib
mcgregor1
Në datën 6 tetor në Las Vegasa do të luhet sfida më e madhe e vitit në UFC, aty ku Conor McGregor do të përballet me Khabib Nurmagomedov.

Një përballje interesante mes dy sportistëve të një cilësie të jashtëzakonshme. Irlandezi McGregor ironizoi me kundërshtarin rus duke thënë se do ta ktheje atë në një lodër. Ndër të tjera irlandezi pranoi se sfida mund të shkojë deri në pesë raunde.

"Të them të drejtën mendoj se do ta kthej Khabib në një loder. Nuk kam asgjë personale me të, por kur futesh në kafaz të gjithë janë rival. Jam veteran dhe kam mundësitë të duelojë deri në pesë raunde. Khabib nuk ka se ku te fshihet ne kafaz”, tha Conor McGregor. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2018, ora 14:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori