McLeish: Rooney si Zidane
Albeu.com
Menaxheri i Birmingham Cityt, Alex McLeish, e vlerëson yllin e Manchester United, Wayne Rooney në nivelin e legjendave të futbollit, Zinedine Zidane dhe Michel Platini.
Pas humbjes së djeshme në Old Trafford, Eck ka thënë: “Aq shpesh vijnë futbollistë natyral. Kemi parë lojtarë si Zidane dhe Platini dhe tash aty është Wayne Rooney”.

“Ata janë natyral dhe është shumë vështirë të luash kundër tyre. Kurrë nuk mund t’i stërvitësh ata. Mund t’iu thuash disa gjëra dhe të bisedosh me ta për lojën në pozicion, por kjo është e gjitha”, ka shtuar McLeish.
Shtuar më 17/08/2009, ora 16:21
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori