Me 10 lojtarë Gjermania i shënon het-trick Estonisë (VIDEO)

Me 10 lojtar në fushë, Gjermania ka arritur ta mposhtë 3-0 Estoninë.

Gjermania ka marrë tjetër fitore në kualifikimet për Euro 2020.

Të besuarit e Joachim Low triumfuan në udhëtim te Estonia, me rezultat 0-3.

Mesfushori i Manchester City, Ilkay Gundogan, ka realizuar dy gola në këtë takim, në minutat 51’ dhe 58’, derisa për 3-0 shënoi Timo Werner në minutën e 71-të të ndeshjes.

Gjermania luajti me një lojtar më pak që nga minuta e 14-të, pasi Emre Can u ndëshkua direkt me karton të kuq.
Shtuar më 13/10/2019, ora 22:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori