"Me 80% garanci Sergio Ramos do të largohet"
Një burim i afërt me kapitenin e Real Madrid Sergio Ramos ka zbuluar se ai është afër largimit nga klubi sepse nuk ka arritur një marrëveshje përfundimtare me presidentin, Florentino Perez dhe bordin e drejtorëve në lidhje me zgjatjen e kontratës së tij.

Cristobal Surya, i cili është afër Sergio Ramos, tha se çështja e rinovimit të kontratës nuk po zhvillohet ashtu siç dëshiron kapiteni i Real Madrid, gjë që e bën atë më afër largimit nga klubi.

Kontrata e Ramos me Real Madrid skadon në verën e 2021, dhe kështu Almatador mund të nënshkruajë me një klub tjetër sipas ligjit të FIFA që lejon një lojtar të kontraktojë me një klub tjetër 6 muaj pas skadimit të kontratës së tij.

Surya e përfundoi fjalimin e tij duke thënë: “Negociatat janë shumë të komplikuara, Florentino Perez duket se është i vetmi president në botë që nuk e di se Ramos mund të nënshkruajë një ekip tjetër brenda 49 ditësh, të gjithë kryetarët e klubeve në botë e dinë se përveç tij . Ramos është 80% jashtë Real Madrid. Ky është mendimi im, dhe ky informacion që di. “
Shtuar më 13/11/2020, ora 19:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori