Me ardhjen e Higuain, Giroud shumë pranë largimit nga Chelsea
Olivier Giroud është pothuajse i larguar te Chelsea. Francezi nuk po ndihetet i vlerësuar duke shprehur pakënaqësinë për aktivizimin e pakët me Maurizio Sarrin duke përfunduar në stol, shkruana Albeu.com.

32 vjecari ka dhe 6 muaj të tjera kontratë dhe shanset e rinovimit janë pothuajse zero dhe me një situatë të tillë sigurisht që sulmuesi francez do të largohet në verë nga Chelsea.

Një arsye më shumë për tu larguar nga Chelsea lidhet me faktin se sulmi është i mbipopulluar ku në qëndër luajnë Morata, dhe Higuain ky i fundit është pranë zyrtarizimit .

Shtuar më 19/01/2019, ora 11:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori