Me Chelsea, ndeshja e sezonit
Pëlqej
Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola ka deklaruar se sfida e kthimit kundër Chelsea në gjysmëfinale të Champions League është ndeshja më e madhe e këtij edicioni. Barcelona para vetes ka një detyrë të vështirë, pasi duhet të kompensojë diferencën e një goli nga sfida e zhvilluar në "Stamford Bridge" (1-0), në rast se dëshiron të kualifikohet në finale dhe ta shpëtojë këtë edicion.

" Kjo është ndeshja më e rëndësishme e këtij edicioni. Kjo sfidë mund të shënojë një faqe të re në historinë tonë”, ka thënë Guardiola.

" Aktualisht mendojmë vetëm për Chelsea. Po përgatitemi mirë dhe po pushojmë aq sa mundemi. I kam këshilluar futbollistët që të kalojnë sa më shumë kohë në qetësi dhe me familjen e tyre", përfundoi Guardiola.

Ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Chelsea ështël programuar të luhet të martën në orën 20:45 në "Camp Nou". /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2012, ora 19:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori