Më në fund sulmuesi i Napolit arrrin marrëveshjen me Marseille
Arkadiusz Milik ka arritur marrëveshje personale me Marseille dhe pritet të transferohet gjatë javës në "Velodrome".

Sipas "Rai Sport", Napoli dhe Marseille kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Arkadiusz Milik, i cili do t’i nënshtrohet testeve mjekësore me gjigantët e Ligue 1 të enjten gjatë javës.

Kontrata e reprezentuesit polak skadon në fund të sezonit, por Marseille ka arritur një marrëveshje për të nënshkruar 26-vjeçarin në afatin kalimtar të janarit.

Sipas artikullit, Milik do të transferohet në Francë si huazim me një mundësi të blerjes, prandaj ai do të duhet të zgjasë kontratën e tij me Napolin para se të përfundojë lëvizjen e tij në "Stade Velodrome".

Marseille do të paguajë më së shumti 9 milionë euro plus 4 milionë euro shtesë dhe me një klauzolë të shitjes prej 20% të përfshirë në marrëveshje.

Lojtari tashmë ka rënë dakord për kushtet personale me Marseille mbi një marrëveshje prej 4 milionë euro në vit. Ish-sulmuesi i Ajaxit pritet t’i nënshtrohet ekzaminimeve të tij mjekësore me Marseille të enjten.
Shtuar më 18/01/2021, ora 13:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori