"Me të futur, apo si?" Braçe thumbon FSHF-në për biletat (FOTO LAJM)

"Futbolli nuk është për hallexhinj", e thënë nga Arben Dervishaj, anëtar i Komitetit Ekzekutiv, në emisionin Pressing në ABC News është bërë “hit”. Tifozët u acaruan me diçka të tillë dhe Tifozët Kuqezi kërkuan edhe një reagim të FSHF-së, që nuk erdhi në asnjë moment.

Së fundmi është krijuar një tjetër problematikë, pas vendimit të FSHF-së që tifozët për të blerë biletat e ndeshjes me Francën janë të detyruar të blejnë edhe për sfidën me Andorrën. Reagimet kanë qenë të shumta, nga tifozët dhe nga mediat.

Një qëndrim e ka mbajtur edhe zëvendëskryeministri Erion Braçe, një nga kritikuesit më të mëdhenj të FSHF-së nga bota e politikës. "A i bletë biletat për Francën? Me të futur, apo si? Mos e harroni, për Ata futbolli s’është për hallexhinj.
Shtuar më 03/11/2019, ora 13:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori