Meçi mes gjigandëve, Mike Tyson dhe Roy Jones mbyllet në barazim
Ka përfunduar meçi madh ndërmjet Mike Tyson dhe Roy Jones, duel ky që i takoi kategorisë së rëndë në boks.

54 vjeçari, Tyson u rikthye për të treguar një luftë të fortë me kundërshtarin e tij 51-vjeçar, Roy, meç ky që u mbyll me barazim.

Ky meç u zhvillua me 8 runde nga 2 minuta, ku në fund të dy boksierët dolën të shëndetshëm dhe ‘luftën’ e vendosën me barazim.

Kujtojmë se takimi u zhvillua në Los Angeles, pa tifozë si shkak i pandemisë.
Shtuar më 29/11/2020, ora 08:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori