Medalje ari për Australinë në 100 m flutur
Albeu.com
Medalja e arit në garën 100 m stil flutur ka shkuar në Australi. Ka qenë Lisbeth Trickett e cila u shpall kampione olimpike ne garen e 100 m stil flutur, duke dalë para amerikanes Christine Magnuson dhe australianes Jessicah Schipper.Medalja e arit në garën 100 m stil flutur ka shkuar në Australi. Ka qenë Lisbeth Trickett e cila u shpall kampione olimpike ne garen e 100 m stil flutur, duke dalë para amerikanes Christine Magnuson dhe australianes Jessicah Schipper. Ndërkohë, kampionia e botës në fuqi, 23 vjeç, realizoi kohën 56 sek 73, me diferencë nga Magnuson (57.10) dhe Schipper (57.25).
Shtuar më 11/08/2008, ora 19:57
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori