Mediat angleze e bëjnë të kryer, Allegri zëvendëson Wengerin
Sipas gazetës angleze, The Sun, Massimiliano Allegri ka vizion të qartë për të udhëhequr një skuadër të Premier Leagues. Dhe klubi i duhur për të duket se do të jetë Arsenal.

Wenger është në stolin e Gunners pothuajse 22 vite, por gjithnjë është më afër largimit pas një sezoni të keq në ligën elitare angleze.

Allegri ka kontratë me Juventusin deri në qershor të vitit 2020, por vazhdon të mësojë gjuhën angleze dhe mbetet në listën e dëshirave të Arsenalit nëse s’do të vazhdojë Wenger./albeu.com/
Shtuar më 11/03/2018, ora 09:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori