Mediat italiane e bëjnë të kryer, super talenti nënshkruan me Juventusin
Sipas mediumeve Sportitalia, Sky Sport Italia dhe Tuttosport, Juventusi është në prag të arritjes së një marrëveshje për të nënshkruar me Han sezonin e ardhshëm.

Talenti është vetëm 19-vjeçar, por qendërsulmuesi, i cili aktualisht është në huazim në Serie B me Perugian ka shënuar shtatë gola mbresëlënëse dhe tre asistime në 17 ndeshje të zhvilluara.

Mediat italiane raportojnë se Zonja e Vjetër e ka ndjekur Hanin dhe i kanë shikuar nga afër ndeshjet e tij që nga muaji shtator.

Ardhja e tij do të jetë gjithashtu një ndihmë mediatike, duke ndihmuar Juventusin të zgjerojë statusin e tyre në tregun aziatik./albeu.com/
Shtuar më 13/01/2018, ora 10:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori