Gazetat italiane zbulojnë formacionet e Itali-Shqipëri (FOTO)

Shqipëria ka kryer dje stërvitjen e fundit para ndeshjes së sotme ndaj Italisë. Mediat italiane kanë publikuar formacionet e mundshme që mund të zbresin në fushë të dyja skuadrat, teksa sipas tyre kuqezinjtë do të luajnë me skemën 4-3-2-1, ndërkohë që me skemën super sulmuese 4-2-4.

Portali "Albeu" ju sjell formacionet e mundshme të tre gazetave më të mëdha në Itali "Gazzeta dello Sport", "Corriere dello Sport", "Tuttosport".

Sipas gazetës torineze kuqezinjtë do të hedhin në fushë Abrashin, diçka e vështirë që të ndodhë, pasi me shumë mundësi de Biasi do të luajë sot me 5 mbrojtës, ndërkohë që Basha dhe Memushaj do të vendosen para tyre./albeu.com/

Shtuar më 24/03/2017, ora 11:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori