Mediat italiane: Të dielën në Tiranë inagurohet "Wembley i Ballkanit" (FOTO LAJM)

Shtypi italian i ka kushtuar një hapësirë të veçantë Shqipërisë ditën e sotme, dhe më konkretisht rreth çështjes së inaugurimit të stadiumit "Arena Kombëtare", ditën e diel ndaj Francës.

Është "Corriere dello Sport", që në versionin print, i ka kushtuar një artikull të konsiderueshëm, me titullin: "Hapet stadiumi i ri me Ceferinin dhe Francën".

Më tej, jepen të dhëna rreth stadiumit, kapacitetit, si dhe emrit të ri komercial që pritet të marrë, ndërsa nuk lihet pa përmendur edhe kulla e stadiumit.

Ndërkohë, një artikull i ka kushtuar edhe torinezja "Tuttosport". Shkrimi rreth stadiumit të ri në Shqipëri hapet me titullin: "Wembli i Ballkanit në pagëzim. Të dielën në Tiranë për Shqipëri-Francë, inaugurohet stadiumi i projektuar nga një arkitekt italian".
Shtuar më 14/11/2019, ora 11:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori