Mediat italiane zbulojnë planet e Realit, Benzema plus miliona për Icardin
Gazzetta dello Sport në edicionin e sotëm thekson se klauzola e lirimit të Icardit prej 110 milionë eurosh nuk është e vlefshme në janar, kjo do të thotë se zikaltërit mund të përfitojnë më shumnë nga shitja e tij.

Gazeta spekulon se kampionët spanjollë mund të ofrojnë Benzeman në këmbim, duke i dhënë menjëherë një zëvendësimi klubit italian.

Pavarësisht nga kjo, Gazzetta gjithashtu vë në dukje se situata financiare e Fair Play-it e Interit nuk do të thotë se ata duhet të shesin lojtarin e tyre kryesor.

Përveç kësaj, Icardi gjithmonë ka pohuar se dëshiron të qëndrojë me klubin, kështu që një veprim i janarit duket pothuajse i pamundur.

Në të vërtetë, një takim është planifikuar midis gruas dhe agjentes së tij, Ëanda, dhe avokatëve të klubit për muajin shkurt për të ripërtërirë kontratën e argjentinasit./albeu.com/
Shtuar më 05/01/2018, ora 11:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori