Melo aksidentohet me Ferrari, ishte nisur të festonte në Paris
Javët e fundit tek Barcelona të Arthur Melos të blerë tashmë nga Juventus për sezonin e ardhshëm janë më të vërtetë komplekse.

Pasi nuk pranoi të luaj në Ligën e Kampioneve tani sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle mesfushorit brazilian i duhet të përballet dhe me shtetin spanjoll pasi ishte protagonist i një aksidenti automobilistik në Palafrugell.

Melos po drejtonte Ferrarin e tij dhe më pas goditi një trotuar duke rrëzuar shandanin që ndodhej aty.


Pas bërjes së testitalkoolit ai rezultoi pozitiv.

Rezultati ishte 0.55 mg përtej kufirit maksimal të lejuar i cili është 0.50.

Në incidentin e ndodhur ai nuk pësoi lëndime por Arthur tani do të ndiqet penalisht në Spanjë për drejtimin e mjetit në gjendje të dehur.
Shtuar më 17/08/2020, ora 17:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori