Mënyra se si Cabellos iu bashkua Realit të Madridit dhe puçi ndaj Barcelonës
Dani Ceballos dukej i destinuar për një kalim në Santiago Bernabeu.
Lojtari ka shprehur dëshirën e tij disa javë më parë për tiu bashkuar RealitMadridit, dhe ishte Real Madridi i cili pas përfudnitmit të Kampionatit Europian U21 pagoi klauzolën e lojtarit prej 15 milinë eurosh.

Por Barcelona hyri gjithashtu në kornizën e lojtarit. Pasi sipas MARCA të premten e kaluar, nënkryetar i Real Betis, Lorenzo Serra Ferrer i tha presidentit Perez, se lojtari do të preferonte ti bashkohej dhe të ndalojë interesimin e blaugranasve. Katalanasit gjithashtu u treguan të gatshëm për të paguar klauzolën e lojtarit, por lojtari kishte vendosur prej kohësh klubin e tij të ardhshëm, transmeton Albeu.com.

Ceballos nuk do ti bashkohet RealitMadridit në fazën përgatitore, madje as këtë sezon. Lojtari do të vazhdojë me ekipin e tij Betis edhte për një sezon në formë huazimi. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2017, ora 09:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori