Mërgim Vojvoda, futbollisti më i mirë i vitit 2020 në Kosovë
Tashmë është edhe zyrtare, Mërgim Vojvoda është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2020 në Kosovë.

Në një ceremoni të mbajtur nga FFK për ‘Laureatët e vitit 2020’, Vojvoda u konsideruar si futbollisti më i mirë i Kosovës.

Pas çmimit, ai përmes një video-mesazhi tha se ndihet i lumtur për këtë çmim dhe falënderon të gjithë ata që e mbështeten.

"Për mua është një nderi shumë i madh, e nisëm një vit me një ëndërr të madhe por nuk na doli ashtu, i falënderoj bashkëlojtarët, familjen, trajnerët e të gjithë, kjo është Kosova, jemi një", tha ai.
Shtuar më 23/12/2020, ora 19:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori