Merkato shkurt: Bale, Thiago dhe Suarez shumë pranë largimit
Merkato sa vjen e bëhet mjaft interesante kur kanë mbetur edhe 2 javë nga mbyllja e saj.

Këtu është një përmbledhje merkatos kryesore së ditës së enjte:

-Gareth Bale është gjithnjë e më afër Tottenham.

-Jules Kounde ka thënë se ai synon të qëndrojë në Sevilla këtë sezon.

-Liverpool ka arritur një marrëveshje me Bayern Munich për të nënshkruar Thiago Alcantara.

-Luis Suarez udhëtoi në Itali për të dhënë një provim, si pjesë e procesit të fitimit të shtetësisë italiane. Kjo sugjeron që ai po shkon më afër një largimi nga Barcelona.

-As Real Madrid as Luka Jovic nuk e kanë mbyllur derën në një lëvizje të mundshme huazimi diku tjetër.

-Gonzalo Higuain është larguar nga Juventusi, me Edin Dzeko që pritet të hyjë.
Shtuar më 17/09/2020, ora 23:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori