Merr fund gjyqi, titulli vitit 2006 i mbetet Interit
Pëlqej
Titulli viti 2006 mbetet i Interit. Sot ka mbaruar gjyqi teksa Juventusi pretendonte titullin kampion që e kishte fituar në fushë gjatë sezonit 2005-2006, shkruan Albeu.com.

Në lidhe me këtë titull Juventusi dhe Interi shpesh herë kanw pas deklarata thumbuese, sidomos kur president ishte Masimo Morati, i cili së bashku me Andrea Agnellin kishin përplasje në disatancë.


Juventusi u rrëzua në Serie B dhe iu hoq titulli i viteve 2005 dhe 2006, që u hoqën nga dhoma e trofeve: i pari i hequr dhe pa pronar, ndërsa i dyti që iu dorëzua Interit për një sërë motivesh.

UEFA atë kohë impononte federatën italiane të futbollit ti jepte një emër klubit që do të merrte atë trofe bardhezi. i takonte Interit.

Nga ajo kohë, një sërë ngjarjesh kanë vijuar. Në një anë Juventusi që e quan titulli i kartonit, pasi ka kaluar zyrazi, ndërsa ana tjetër që e quan titulli i ndershmërisë, më i bukuri. /albeu.com/
Shtuar më 13/12/2018, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori