Merret vendimi për gratë që të shikojnë ndeshjet nga stadiumi
Autoritetet iraniane do t’i lejojnë gratë të ndjekin shikimet publike të ndeshjeve të Kampionatit Botëror të Futbollit, së bashku me burrat.

Qytetit Azadi dhe Takhti do t’i hapin dyert për gratë, për të parë transmetimin televiziv të ndeshjes së kombëtares iraniane kundër Spanjës.

Ndalimi i shikimeve publike për gratë është hequr edhe në parqe dhe objekte të tjera publike. Agjencia iraniane e lajmeve ISNA tha se leja vlen vetëm për lojën e sotme. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori