Merret vendimin i papritur për finalen e Kupës së Spanjës
Finalja e Copa del Rey mes Athletic Bilbao dhe Real Sociedad ishte një nga çështjet që duhej të mësonin epilogun këto ditë.

Ndeshja finale do të luhet në sezonin e ardhshëm. Arsyeja e këtij vendimi vije pasi që të dy skuadrat, Bilbao e Sociedad refuzojnë të luajnë pas dyerve të mbyllura pasi besojnë se finalja është një mundësi për ta që të fitojnë nga biletat.

Prandaj, në marrëveshjen tre-palëshe midis Këshillit të Lartë të Sporteve, Federatës dhe LaLigës, çështja u diskutua dhe u vendos që finaljaluhej në sezonin e ardhshëmluhej.
Shtuar më 22/04/2020, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori