Mesfushori i Italisë 6 muaj jashtë fushave, humbet dhe sfidën me Shqipërinë
Italia dhe Milani marrin në lajm tronditës nga grumbullimi i kombëtares së të kalëtrve. Rikardo Montolivo do të qëndrojë 6 muaj jashtë fushave të blerta.

Mesfushori i Milanit u dëmtua gjatë ndeshjes Itali-Spanjë 1-1 pas një përplasjeje me Sergo Ramos. Ai ka dëmtuar gjurin dhe tashmë do t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Montolivo nuk do të jetë as në sfidën ndaj Shqipërisë, që Italia do të luajë më 24 mars 2017 ndaj kuqezinjve.
Shtuar më 08/10/2016, ora 09:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori