Mësohet se kush do të votojë për zgjedhjen e Presidentit të Federatës
Pëlqej
Përveç përfshirjes së shumë kryebashkiakëve nga spektra të ndryshëm politikë, që njëkohësisht janë në krye të klubeve, bie në sy fakti se në listë janë edhe disa trajnerë futbolli, e mbi të gjitha pjesëtarë të stafit të Kombëtares shqiptare.

Pas 16 viteve me të drejtë vote nuk do të votojë më për Shoqatën e Mjekëve Sportive, Profit Canaj, por fizioterapisti aktual i kuqezinjve, Ylli Mihali. I çuditshëm është fakti se për klubin e Burrelit do të votojë zv.trajneri aktual i Laçit, Sajmir Xhetani, raporton Panorama. Nga 12 shoqatat me të drejtë vote kanë mbetur pa u ndryshuar vetëm Sulejman Mema për trajnerët dhe Armand Dama për minifutbollin.

ANËTARËT ME TË DREJTË VOTE
1. Ada Velipojë (Fundim Dollaku)
2. Besëlidhja (Gjok Noka)
3. Bilisht Sport (Spartak Meraku)
4. Bylisi (Agron Kapllanaj – PD)
5. FC Besa (Isa Sakja – PD)
6. FC Gramozi (Ilia Stefo – PS)
7. FC Lushnja (Fatos Tushe – PS)
8. FK Apolonia (Koço Kokëdhima)
9. FK Dinamo (Ismet Saliaj)
10. FK Elbasani (Arben Laze)
11. FK Kamza (Xhelal Mziu – PD)
12. FK Këlcyra (Klement Ndoni – PS)
13. FK Kukësi (Safet Gjici)
14. FK Memaliaj (Lulzim Meçi)
15. FK Skrapari 2006 (Nesim Spahiu – LSI)
16. FK Sukthi (Adrian Gurra)
17. FK Tërbuni (Gjon Gjonaj – PS)
18. FK Tomori 1923 (Petrit Sinaj – LSI)
19. Flamurtari FC (Sinan Idrizi)
20. Iliria (Artur Bushi – PS)
21. KF Adriatiku Mamurras (Ded Ndreca)
22. KF Burreli (Sajmir Xhetani)
23. KF Butrinti (Florjana Koka – PS)
24. KF Delvina (Rigels Balili – LSI)
25. KF Domosdova (Julian Çota)
26. KF Egnatia (Beqir Nuredini – PDIU)
27. KF Erzeni (Ardian Kokomani – PS)
28. KF Gramshi (Luljeta Dollani – PS)
29. KF Laçi (Pashk Laska)
30. KF Maliqi (Gëzim Topçiu – PS)
31. Fieri (Roland Mehmeti)
32. KF Naftëtari (Brajan Fraholli)
33. KF Pogradeci (Arjan Terolli)
34. KF Pojani (Idajet Shkulaku)
35. KF Poliçani (Adriatik Zotkaj – PS)
36. KF Shkumbini (Saimir Hasalla – PDIU)
37. KF Skënderbeu (Ardjan Takaj)
38. KF Tepelena (Tërmet Peçi – PS)
39. KF Teuta (Edmond Hasanbelliu)
40. KF Tirana (Refik Halili)
41. KF Turbina (Gentian Gjoka)
42. KF Vllaznia (Voltana Ademi – PD)
43. KS Kastrioti (Gazmend Vogli)
44. KS Korabi (Fehmi Mëziu)
45. KS Luftëtari (Grigor Tavo)
46. KS Sopoti (Kastriot Gurra – PS)
47. KS Vlora (Andri Metollari)
48. KSSH Veleçiku (Tonin Marinaj – PS)
49. Luz i Vogël 2008 (Albert Lusha)
50. Olimpiku FC (Aristotel Papajani)
51. Partizani (Gazmend Demi)
52. Përmeti (Altin Bardhi)
53. SHS Albpetrol Patos (Rajmonda Balilaj – PS)
54. SK Himara (Lorenc Gjikuria)
55. Shoqata e Trajnerëve (Vladimir Ajazi)
56. Shoqata e Mjekëve Sportive (Ylli Mihali)
57. Shoqata e Arbitrave të Futbollit (Tahir Kastrati)
58. Shoqata e Minifutbollit (Armand Dama)
59. Shoqata Rajonale Tiranë (Sulejman Mema)
60. Shoqata Rajonale Durrës (Agron Kërçova)
61. Shoqata Rajonale Shkodër (Gëzim Martuzi)
62. Shoqata Rajonale Elbasan (Bujar Gogunja)
63. Shoqata Rajonale Fier (Iljaz Haxhiraj)
64. Shoqata Rajonale Korçë (Ilirjan Përmeti)
65. Shoqata Rajonale Gjirokastër (Sadik Sadikaj)
66. Shoqata Rajonale Lezhë (Eduart Tanushi)

Shtuar më 03/02/2018, ora 13:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori