Messi apo Ronaldo? Del Bosque bën zgjedhjen e tij
Vicente Del Bosque
Një pyetje që shoqëron gjithë botën e futbollit është se kush është më i mire mes Ronaldos dhe Messit.

Kjo pyetje i është bërë edhe ish trajnerit të Spanjës, Del Bosque, që në karrierën e tij i ka fituar të gjithë trofetë.

“Jam me Messin. Pavarësisht nga skuadra ku luan unë shoh si një futbollist natyral, që vjen nga rruga, nga lagjia. Ronaldo ka cilësi të jashtëzakonshme dhe një gjendje fizike e teknike të një golashënuesi të madh. Megjithatë, preferoj Mesin”, ishte përgjigja e Del Bosques.
Shtuar më 27/02/2019, ora 18:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori