Messi e uron në mënyrë të veçantë Ronaldon pas zgjedhjes “Lojtari i Vitit” nga UEFA
Lionel Messi e ka përgëzuar Ronaldon për çmimin “Lojtari i Vitit”.
Portugezi u zgjodh “Lojtari i Vitit” nga UEFA për të tretën herë në karrierë.

“Cristiano Ronaldo e ka merituar çmimin e UEFA-s. E kam përgëzuar atë sepse e ka merituar”, ka deklaruar Messi.

“Ai e ka merituar këtë çmim. Ka fituar Ligën e Kampionëve dhe ka shënuar shumë gola, përfshirë edhe finalen”, ka shtuar ai. /albeu.com/

Shtuar më 24/08/2017, ora 22:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori