Messi: Enderroj finalen e Liges se Kampioneve
Albeu.com
Lionel Messi thotë se ai ka qenë i tronditur nga fitorja e Chelseat me rezultat 3-1 ndaj Liverpoolit në Anfield, por thotë se nuk e ka problem se kush do të jetë kundërshtari i radhës në gjysmëfinale.Tashmë mund të thuhet se Barcelona është në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pasi katalonasit shkatërruar Bayernin në Camp Nou me rezultat 4-0.

Messi thotë se ka qenë i befasuar nga humbja e Liverpoolit në Anfield, por nuk ka frikë nga asnjëri kundërshtar në gjysmëfinale.

Argjentinasi mungoi në finalen e vitit 2006 kur Barcelona mposhti Arsenalin në finale të Ligës së Kampionëve dhe ka dëshirë të flaktë të luajë në Romë.

“Për mua befasi ishte fitorja e Chelseat kundër Liverpoolit. Të dyja ekipet janë kundërshtarë të vështirë, por dëshirë e imja është të jemi në finale në Romë, pa dallim ndaj cilit kundërshtar do të duhet të luajmë për të arritur atje”, ka thënë Messi,.

“Ëndërr e imja është ta fitoj Ligën e Kampionëve. Në vitin 2006 e humba ndeshjen finale për shkak të lëndimit. Dua të jemi më të mirët në botë”, ka shtuar argjentinasi.
Shtuar më 13/04/2009, ora 23:59
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori