Messi: Erdhi ora e së vërtetës
Lionel Messi ka thënë se ka ardhur koha që Argjentina ta tregojë veten në Kampionatin Botëror.

Albiceleste zhvilluan të shtunën mbrëma një lojë miqësore kundër Sllovenisë, të cilën e fituan me rezultat 2-0.

Kapiteni u aktivizua në lojë në pjesën e dytë, dhe arriti të shënojë.

“Doja të largohesha nga stoli dhe të hyja në lojë. Jemi një grup shumë i fortë. E shoh se jemi entuziastë. Tani fillon ora e së vërtetës. Po shkojmë në Brazil me shumë ambicie”, ka deklaruar Messi.

Argjentina e fillon Kampionatin Botëror më 15 qershor në përballje me Bosnje e Hercegovinën.
Shtuar më 08/06/2014, ora 10:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori