Messi flet për humbjen katastrofale ndaj Romës në Champions League
Lionel Messi e pranon se nuk ka asnjë shpjegim dhe vetëm 'zemërim' për ndeshjen e Barcelonës në Champions League ndaj Romës.

"Nuk ka shpjegim për atë që ka ndodhur," tha ai për Mundo Deportivo.

"Ne ishim të sigurt, por ne ramë në gjumë dhe ata shënuan një gol pa kuptim, le të themi. Nuk ishte një pjesë e lojës, por një top i gjatë përpara dhe ata shënuan së pari.

"Ata fituan besim dhe arritëm në gjendjen e mosfunksionimit tonë dhe kombinim me njëri-tjetrin.

"Me presionin e tifozëve të tyre dhe entuziazmin për të qenë në gjendje për të arritur kualifikimin, ata u ngjitën dhe triunfuan.

"Më bën shumë të zemëruar për shumë arsye; mënyrën se si u eliminuam, drejtimi që kishim në ndeshjen e parë, edhe pse e njëjta gjë ndodhi me Liverpoolin.

"Megjithatë, ju jeni lënë me zemërimin e daljes përsëri në çerekfinale pas një sezoni mbresëlënës, sepse nëse vëreni, ne kemi humbur vetëm tre ndeshje dhe një prej tyre na ka ardhur në Champions League", përfundoi Messi. /albeu.com/
Shtuar më 09/06/2018, ora 16:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori