Messi ka ndryshuar, e konfirmon presidenti i Barcelonës
Lionel Messi që nga largimi i Andres Iniestas është përzgjedhur si kapiteni i Barcelonës.

Për këtë çështje presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, beson se Lionel Messi e ka pritur shumë mirë këtë detyrë madje ka ndryshuar shumë.

Bartomeu ka thënë se e ka parë një ndryshim te përfaqësuesi argjentinas, duke e lartësuar sulmuesin për udhëheqësinë e tij.

Messi është shumë i lumtur këtu. Ai është i kënaqur dhe entuziazmuar për të vazhduar triumfin me Barcelonën”, tha ai për Onda Cero.

Messi ka bërë një ndryshim, ai ka vendosur ta marrë shiritin e kapitenit dhe të marrë përgjegjësinë e ekipit”, shtoi ai./albeu.com/


Shtuar më 18/09/2018, ora 09:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori